İngiltere vizesi için gerekli belgeler hakkında sorularınızı bize yazın >>> info@TPcontact.net

Yeminli Tercüman İzmir Konsolosluk Tercümesi

Click for the English site:


UK Visa Advisor | Yeminli Tercüme | İzmir Vize | Noter Tasdikli Tercüme | Çeviri Bürosu | Çevirmen | İngiltere'de Dil Okulu | İngiltere Vize Uzmanı | Amerika Vizesi | Schengen Vizesi | Yeminli Tercüman | Tercüme | İzmir Tercüme Bürosu | İngiltere Vizesi |

TELEPERFORMANCE TPCONTACT İLE İNGİLTERE VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN PROFESYONEL VİZE DANIŞMANLIĞI

1 Nisan 2014 tarihi itibariyle İngiltere vize başvuru işlemlerinin yapıldığı WorldBridge yerine Teleperformance firmasının alt kuruluşu olan TPcontact ofisleri İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep'de aynı hizmetleri verecektir. Teleperformance TPcontact, UKBA ve İngiltere Konsolosluğunun vize başvuru işlemlerinde ön büro hizmetlerini sağlayan ticari bir kuruluş olup ingiltere vize başvurunuzu yapabilmeniz için öncelikle uygun İngiltere vize başvuru formunuzu doldurmuş, vize ücretini ödemiş, destekleyici ve kanıt niteliğindeki evraklarınızı toparlamış, Türkçe evraklarınızı İngilizce'ye tercüme ettirmiş ve TPcontact sitesinden randevu almış olmanız gerekmektedir.

İngiltere vize başvurunuzun eksiksiz bir şekilde hazırlanması için İngiltere göçmenlik hukuku alanında profesyonel danışmanlık ve yeminli tercümanlık hizmeti veren firmamızdan destek alabilirsiniz. Denver Ltd - Konsolos tercüme Bürosu, İngiltere Büyükelçiliği tarafından tavsiye edilen uzman ve profesyonellerden oluşan ekibiyle, İngiltere Konsolosluğu ve Teleperformance TPcontact firmasından tamamen bağımsız, özel bir danışmanlık şirketi olup İngiltere vize başvuru dosyanızın profesyonel bir şekilde eksiksiz olarak hazırlanması ve vizenizi mümkün olan en kısa sürede almanız için size yardım ve destek sağlayan bir şirkettir.

İngiltere vize başvurusu için eksiksiz ve rahat bir hizmet alabilmeniz amacıyla ofisimiz İzmir Teleperformance TPcontact ofisi ile aynı binada ve aynı katta 206 no'lu dairede hizmetinizdedir. İngiltere vizesi için form doldurma, randevu alma, tercüme işleriniz ve İngiltere vizesi hakkında danışmanlık için İzmir Limanı - Aksoy Plaza'da bulunan ofisimize uğrayabilir ya da yukarıdaki e-posta ya da telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İNGİLTERE VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER, VİZE BAŞVURU EVRAKLARI, İNGİLTERE VİZE DANIŞMANLIK

Teleperformance İngiltere Vizesi İngiltere vizesi almak için vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek, İngiltere vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak, ingiltere vize formunuzu dolturtmak, ingiltere vize başvurusu için gerekli olan belgeleri öğrenmek, ingiltere vize başvurusu için eski WorldBridge yerine yeni Teleperformance TPcontact Başvuru Merkezi'nden randevu almak ve vize işlemleri ile ilgili diğer konularda yardım almak için doğru adrestesiniz.

İngiltere Vizesi TPcontact İzmir Başvuru Merkezi ile ayni binada Aksoy Plaza 2. Kat 206 numarada bulunan ve İngiltere Konsolosluğu tarafından tavsiye edilen tercüman ve profesyonel vize danışmanlarından oluşan ekibimizle turist vizesi, öğrenci vizesi, evlilik vizesi, aile birleşimi, yerleşim vizesi, erasmus vizesi, staj vizesi, akademik ziyaretçi vizesi, ticari vize, Ankara anlaşması vizesi ve diğer tüm İngiltere vize kategorileri dahilindeki başvurularınızda size profesyonel danışmanlık hizmeti vermek için hazır ve donanımlıyız.

İngiltere vize başvurusu için gerekli olan belgeleri ve başvuru formlarını bu sayfanın sol tarafında bulabilirsiniz. Hangi evrak listesinin size uygun olduğunu tespit edebilmeniz için öncelikle hangi vize kategorisinin seyahat amacınıza uygun olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Bu konuda emin değilseniz ofisimiz uzman personeliyle vize danışmanlık hizmeti vermekte ve İngiltere vize başvurunuzu profesyonel bir şekilde hazırlamaktadır. Biz İngiltere konsolosluğunun tavsiye ettiği bir kurumuz ve bu konuda dışarıda rüştü belli olmayan bilinçsiz ve profesyonellikten uzak seyahat acenteleri ve tercüme bürolarına karşı sizi uyarıyoruz.

Seyahat amacınıza uygun olan doğru vize kategorisini tespit etmek amacıyla, İngiltere hükümetinin vize işlemleri ve göçmenlik prosedürleri için özel olarak hazırlamış olduğu resmi web sitesini ziyaret edin: GOV.UK

İngiltere vize başvurusu konusunda sadece izmir'de değil Türkiye'de bulabileceğiniz en yüksek eğitim ve tecrübeye sahip vize danışmanları ve göçmenlik avukatları bünyemizde çalışmakta olup eksiksiz bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz, işinizi riske atmayın gelin size bu konuda en profesyonel hizmeti verelim. Siz de gereksiz mağduriyetler yaşamayın.

Bize yazin: info@TPcontact.net

ya da

bizi arayin: +90 (232) 463-8663

Konsolos Tercüme izmir

Sayısız ünlü şirketin ve uluslararası devlet dairelerinin yanı sıra Türkiye'de mevcut çok sayıda konsolosluk ve elçiliklerin ciddi boyutlarda projeleri bizim elimizden geçmektedir. Bir başka deyişle, akreditasyonumuz sadece Türk makamları tarafından değil aynı zamanda yabancı ülke elçilik ve diğer kurumlarınca da tescil edilmiş bulunmaktadır. ABD Federal Mahkemeleri, ABD Kara ve Hava Kuvvetleri, Uzmar Gemicilik, NATO gibi kuruluşlar müsteri portföyümüzden bir kaç örnektir.

Aradığınız yüksek eğitim ve tecrübe sahibi tercümanların kalite ve güvenilirliği ise...
Denver Ltd. ® Konsolos Tercüme, çeviri ve vize danışmanlık işini uzun yıllardan beri profesyonel olarak yapmakta olan ve lisan bilgileri ile konsolosluk işlemlerine ilişkin uzmanlıkları, edindikleri yurt dışı eğitim ve tecrübeleriyle pekişmiş tercümanlar tarafından kurulmuş olan bir çeviri, tercüme ve vize danışmanlık şirketidir. 2007 yılında kurumsallaşmış olan firmamız, 20 yılı aşkın bir zamandan beri ABD, Almanya, Avustralya, Hollanda, İngiltere, İsveç, Kanada ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki resmi ve özel kuruluş ve organizasyonlar için tercüme hizmetleri ve Konsolosluklara yönelik vize danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Noter Tastikli Tercüme

İNGİLTERE VİZESİ İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMANIZ GEREKİR Mİ?

Denver Ltd. ® Konsolos Tercüme Bürosu olarak bizler, İngiltere Vizesi başvurusunda tek ölçü şapka her kafaya uyar mantığıyla değil, başvuru sahibinin mevcut sosyo ekonomik şartları ve seyahat amaçlarına uygun özel bir evrak listesi hazırlar ve başvuru formunu da bu liste dahilindeki evrak içeriklerine göre doldururuz. Bu şekilde hazırlanan bir vize başvurusunun da olumlu netice alma olasılığı doğal olarak daha yüksek olur.

Sol tarafta sıralanan kategorilere uygun gerekli evrak listeleri genel bilgi niteliğinde olup sizin özel şartlarınıza uygun bir liste ile başvuru yapılmaz ise red alma ihtimaliniz yüksek olacaktır! Burada yeyınlanan gerekli evrakları toparlayıp vize başvurusu yaptığınızda diğer vize başvurularından farksız ve özgün olmayan, sizin sosyo ekonomik durumunuzu ve İngiltere seyahat amacınızı tam olarak yansıtmayan bir başvuru, İngiltere Konsololosluğu vize görevlileri tarafından samimiyetsiz bulunarak reddedilebilir. Böyle bir hezimet yaşamamak için firmamızdan profesyonel yardım alınız.

İngiltere vizesi, yani Birleşik Krallık vizesi başvurusunda 7 farklı vize başvuru çeşidi, 36 farklı başvuru amacı ve bu amaçlara göre 123 farklı vize başvuru kategorisi mevcuttur. Yani, doğru vize çeşidinin, doğru başvuru amacının ve doğru başvuru kategorisinin tespiti işin en başında yapılmalıdır. İngiltere vizesine başvuran çok sayıda kişinin gayet iyi seviyede İngilizce biliyor olmalarına rağmen genellikle bilgisizlik ve tecrübesizlikten ötürü hatalı ve eksik belgelerle başvuru yapmış olmaları nedeniyle red aldıklarını ve çözüm arayışıyla sürekli olarak büromuzu aradıklarını biliyoruz.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri, Amerika ve Schengen vizelerine göre daha fazla belge ve bilgi gerektirmektedir. Dahası, İngiltere Konsolosluğu ve vize başvurularının değerlendirilmesinden sorumlu UKVI periyodik olarak vize başvuru kural ve gerekliliklerini değiştirmekte ve yenilemektedir. Dolayısıyla, İngiltere vize başvurularının eğitimli, tecrübeli ve güncel prosedürleri sürekli olarak takip eden vize danışmanları tarafından yapılması sizi bir sürü baş ağrısından ve mağduriyetten kurtaracaktır. Ayrıca, bizim bu mevcut web sitemiz de dahil internette bulacağınız basmakalıp vize başvuru evrak listeleri ve gerekli belgeler her başvuru sahibinin kendisine özel durumuna uygun olmadığı için çok sayıda başvuru eksik ve yanlış evrak sunulduğundan red ile sonuçlanmaktadır.

Teleperformance İngiltere Vizesi

Fiziksel konumumuz itibariyle, başta İngiltere vize randevu merkezi olmak üzere İzmir'de faaliyet gösteren çok sayıda konsolosluğa yakın bir adreste bulunmaktayız ve bu konsolosluklardan vize almak için başvuran Türk vatandaşlarına danışmanlık hizmeti vermekteyiz. ABD, Almanya, Avusturya, İngiltere, İtalya, Fransa, Hollanda, Romanya ve Yunanistan gibi, Türk vatandaşlarından vize isteyen konsoloslukların prosedürlerini gayet iyi biliyoruz ve işlerinizi göründüğünden çok daha kısa hale getirebiliriz.

İşimiz, konsoloslukların "lastikli şapka her kafaya uyar" mantığıyla hazırlamış oldukları başvuru formlarını sizin bireysel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde yorumlayarak müracaatınızın başarılı neticelenmesi için dosyanızı doğru bir şekilde hazırlamaktır.

yeminli tercüman izmir

Randevu günüzde, acaba vize başvuru evraklarım eksik mi, acaba başvurumu doğru hazırladım mı gibi endişelerinize son vermek istiyorsanız firmamızdan vize danışmanlık hizmeti alınız. Seyahat amacınıza uygun doğru kategorinin belirlenerek doğru başvuru formunun doldurulması, vize görevlisini tatmin edecek doğru destekleyici belgelerin dosyaya eklenmesi ve bunların doğru bir şekilde tercümesi ile vize başvuru dosyanızın profesyonelce hazırlanması bizim yıllardır yapmakta olduğumuz bir iş. Tekerleği yeniden icat etmeye çalışmayın. Formaliteleri bize bırakın siz rahat edin. randevu gününüzde strese girmeyin.

Başvuru Formları
İngiltere Vize Servisi

Burada listelenen PDF formlar artık Türkiye'den yapılan başvurularda kullanılmamakta olup Teleperformance TPcontact vasıtasıyla yapacağınız İngiltere Vize başvurularınız için benzer formlar interaktif ve online olarak UKVI sitesinde doldurulmalıdır.

Ancak unutulmamalıdır ki, İngiltere vize prosedürü, Schengen ya da ABD vizesine göre daha karmaşıktır ve hata affetmez. Yirmi yılı aşkın zamandır İngiltere vizesi konusunda danışmanlık hizmeti vermekte olan firmamız bu konuda hatınızı kolaylaştırabilir. Saatlerinizi harcayarak sistemin nasıl çalıştığını öğrenmeye çalışmak yerine bize ödeyeceğiniz küçük ve makul bir ücret karşılığında hiç yorulmadan zahmetsiz İngiltere vizenizi alabilirsiniz.

Yerleşim Vizesi Minimum Yıllık Maaş İcabı

05 Temmuz 2013

Aile bağlarına dayalı olarak eş, çocuklar ve partnerler için açık olan yerleşim vizesi başvuru sahipleri için şart koşulan minimum maaş icabı olan yıllık 18,600 GBP konusu üzerindeki adli değerlendirme ile ilgili olarak İngiltere Yüksek Mahkemesi 5 temmuz 2013 tarihi itibariyle bir karar vermiş bulunmaktadır.

Şu an itibariyle söz konusu finansal icap temyiz ve nihai karar aşamasında olduğundan yapılan yerleşim vizesi başvurularında İngiltere'de yaşayan eşin yıllık geliri 18,600 GBP'nin altındaysa, başvuru normalde reddedilmesi gerekirken nihai karar çıkıncaya dek askıya alınıyor.

Peki neticede bu konuda nasıl bir karar çıkacak? Konuyu yakından takip eden uzman vize danışmanları olarak şunu söyleyebiliriz: En iyi ihtimalle bu finansal icap tamamen kaldırılacak ve ortada minimum gelir rakamı diye bir kural kalmayacak ya da bu rakam daha makul bir seviyeye indirgenecek. Bize göre ikinci ihtimal çok daha güçlü gözüküyor.

Yerleşim Vizesi ya da genel bilinen adıyla aile birleşimi

Nikahınız kıyıldı ve artık İngiltere'de yaşayan, daimi ikamet sahibi ya da vatandaş eşinizin yanına temelli yerleşmek amacıyla gitmek istiyorsunuz. Ya da nişanlısınız ve İngiltere'de yaşayan nişanlınız ile orada nikah kıyıp temelli yerleşmek amacıyla gitmek istiyorsunuz. Veyahutta bir İngiliz vatandaşı ile en az 3 yıl süreyle birlikte yaşadığınızı (defacto marriage) belgeleyebileceğiniz bir ilişkiniz var ve İngiltere'ye o kişinin yanına yerleşmek amacıyla gitmek istiyorsunuz. Bu şartları taşıyorsanız yerleşim vizesine başvurabilirsiniz. Yerleşim vizesine başvurma hakkınızın olup olmadığını tam olarak tespit edemiyorsanız lütfen şu siteyi inceleyip bize başvurun: http://www.yerlesimvizesi.com

1. Adım: Şu anki şartlar dahilinde İngiltere'deki eşin/nişanlının yıllık gelirinin brüt 18,600 GBP olması gerekiyor. Bu icabın yerine gelip gelmediğini tespit edebilmek ve gerekli hesaplamaları yapabilmek için yine yukarıda verdiğimiz web sitesini inceleyerek alternatif yollara bakabilirsiniz.

2. Adım: İngilizce yeterlilik sertifikasının alınması. Yetkili kurumlar nezdinde sınava girerek bu sertifikayı almanız gerekiyor. Bu hususta yetkili dil okulu ve kurumların adres ve iletişim bilgileri web sitemizde temin edilmektedir: http://www.yerlesimvizesi.com

3. Adıim: İngiltere'deki eşiniz/nişanlınız ile aranızda danışıklı-dönüşüklü değil gerçek bir ilişkinin varlığının ispatı. Tanıştığınız günden bu yana sosyal ortamlarda çekilmiş fotograflar, internet, telefon, e-mail, SMS vs. yoluyla aranızda geçen görüşmelerin kayıtları, ilişkinize şahitlik yapabilecek 2 İngiliz vatandaşından (akraba da olabilir) alınan yeminli beyanlar (affidavit), birlikte çıkılan seyahatlere ilişkin fatura ve makbuzlar, İngiltere'de yaşayan eşin/nişanlının Türkiye'ye giriş çıkış mühürlerinin kopyaları, İngiltere'de yaşayan eş/nişanlı tarafından Konsolosluğa hitaben yazılacak olan bir mektup. Bu mektup, başladığı ilk günden bu yana ilişkinizin detaylarını (nerede nasıl tanıştınız, ilişkiniz nasıl gelişti, birlikte neler yaptınız, evlenme kararını nasıl aldınız vs.) anlatacak ve Türkiye'deki partner ile olan ilişkinizin gerçek ve kalıcı bir ilişki olduğunu ikrar etmesinin yanı sıra niçin en kısa zamanda vize verilmesi gerektiğini de haklı çıkaracak). Vize danışmanlık hizmetimizin bir parçası olarak, bu mektubu ilk önce İngiltere'deki eşe/nişanliya Türkçe ya da İngilizce olarak yazdırıyoruz ve ardından gerek gramer gerekse içerik açısından tashih ve tercümesini yaparak vize görevlilerini tatmin edecek şekle sokuyoruz: http://www.ingilterevizesi.us

4. Adım: İngiltere'den ve Türkiye'den gerekli olan evrakların toparlanması. Bu hususta gerekli olan genel evrak listeleri yukaridaki web sitelerimizde mevcuttur. Ancak dosyanız dahilindeki iddia ve savlarımızı destekleyici ve durumunuzu daha olumlu ve anlaşılabilir hale getirecek nitelikte ek evraklar da gerekebilir ki bunları da bizimle çalışmaya karar verdiğinizde tespit ediyoruz.

Bu 4 adımdan sonraki iş ise başvuru dosyanız mantikli bir şekilde düzenlenerek vize başvuru formlarınız doldurulacak, randevunuz alınacak ve başvurunuz tamamlanacaktır. Normal şartlarda, başvuru gününü müteakip 12 hafta içerisinde başvurunuz sonuçlandırılarak pasaportunuz UPS kargo ile adresinize teslim edilir.

Yukarıda bahsettiğimiz aşamalar en basite indirgenmiş haliyle aktarılmış bulunuyor. İşin detayına girildiğinde ve sizin özel durumunuza göre rota çizmek gerektiğinde, eğer bu konuda tecrübeniz yoksa hata yapma, zaman ve paranızı boşa harcama riskiniz çok yüksek. Bu sebeple bizim gibi bu işi yüzlerce, binlerce kez yapmış ve bir çok insanın sıkıntıya girmeden vizesini almasını sağlamış olan bilinçli ve tecrübeli bir danışman firma ile çalışmanız son derece önemlidir. Eğer konsolosluk icaplarını tam olarak yerine getiremiyorsanız ve durumunuzu net olarak belgeleyemiyorsanız, ya tutarsa mantığıyla yapılan başvurular çoğu zaman olumsuz sonuçlanır. Biz bu neticeyi önceden görebilecek bilgi birikimine sahibiz. Gelin durumunuzu görüşelim ve yol haritanızı çizelim: http://www.ingilterevizesial.com

Konsolosluklar

ABD Konsolosluğu, Amerika Vize Başvurus İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vize Başvurusu İtalya Konsolosluğu, İtalya Vize Başvurusu Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi Almanya Konsolosluğu, Almanya Vize Başvurusu Romanya Konsolosluğu, Romanya Vize Başvurusu İsveç Konsolosluğu, İsveç Vizesi Belçika Konsolosluğu, Belçika Vize Başvurusu Avustralya Konsolosluğu, Avustralya Vize Başvurusu Kanada Konsolosluğu, Kanada Vizesi Fransa Konsolosluğu, Fransa Vize Başvurusu İspanya Konsolosluğu, İspanya Vize Başvurusu Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Vizesi Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Vize Başvurusu İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize Başvurusu

Mesleki Yeterliliğe Sahip

Firmamız, tercüme hizmeti verdikleri lisan üzerine diplomalı, mesleki yeterliliğe sahip, yetkin, ehil ve yurt dışı tecrübeleriyle donanımlı, konularında uzman yüzlerce tercümanı bünyesinde barındırmaktadır.

Bize güvenerek teslim ettiğiniz her proje, içerdiği konunun uzmanı, o konuda eğitim almış, en az lisans, tercihen yüksek lisans ya da doktora diplomalı yetkin bir tercüman tarafından çevirilir ve ardından hedef dili ana dili seviyesinde bilen bir profesyonel tarafından kontrolden geçirilir.

Tercüme sektöründeki bir çok firmanin sırf daha ucuza maletmek çabasıyla benimsemiş olduğu yeterince iyi olsun yeter felsefesi bizim asla kanıksamadığımız bir yaklaşım olup önümüze getirilen her yeni projeyi dünkünden daha iyi yapabiliriz anlayışıyla ele alırız.

Yüksek Eğitim Sahibi

Tercümanlarımızın hemen hepsi en az bir üniversite mezunu olup minimum 5 yıllık çeviri tecrübesine sahiptirler. Master ve doktora seviyesinde eğitime sahip olup çeviri alanındaki tecrübesi 20 yıldan fazla olan tercümanlarımızın sayısı da bir hayli kabarıktır. Birçok tercüme bürosunun maliyet düşürmek için yaptığı gibi, öğrenci ya da 5 yıldan az tecrübeye sahip tercümanlarla prensip olarak çalışmıyoruz. Tercümanlarımızın çoğu 30 yaş ve üzerinde olup belli bir profesyonel olgunluğa sahip, uzmanlık alanlarında vasıflı, diplomalı ve işinin ehli kişilerdir.
Tercüme işinin altın kuralı "daima ana diline çevir" olarak kabul edilirse, Türkçe'den yabancı dillere yapılacak olan çevirilerin o dilleri ana dili seviyesinde konuşan bir profesyonel tarafından yapılması ya da en azından tashih edilmiş olması şarttır.